پیام دبیر علمی

 

دوستان اندیشمندم،

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تحقیقات در زمینه پزشکی بازساختی و سلولهای بنیادی اعم از مطالعات بنیادین مرز دانش، مطالعات عملکردی حیوانی و کارآزمایی‌های بالینی با بهره گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا و با هدف پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریها افق جدیدی را درشناسایی، کنترل و درمان بسیاری از بیماریهای دژنراتیو ایجاد کرده است.

در راستای این جهش علمی و همپای دیگر کشورها در ایران نیزستاد سلولهای بنیادی به پشتوانه‌ی پیشینه‌ی غنی بیش از 20 سال تحقیقات در زمینه سلولهای بنیادی و نیز حمایت از شرکت‌های دانش بنیان نوپا در این زمینه، برپایی کانونهای هم اندیشی و برگزاری سمپوزیوم های بین‌اللملی سهم ارزنده‌ای را در این میان ایفا کرده است.

ستاد سلولهای بنیادی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری مفتخر است برای سومین سال متوالی میزبان دانشمندان و اندیشمندان به نامی از سراسر دنیا در حوزه‌های مختلف پزشکی و زیستی در سومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی در 3-10 آذرماه در تهران پایتخت ایران کهن باشد.

محورهای علمی کنگره امسال با دربرگیری طیف گسترده‌ای از مباحث روزدنیا شامل پیشرفت‌های اخیر در زمینه‌ی مهندسی بافت و بیومتریال‌ها، بانک‌های سلولی، سلول درمانی، ایمنی‌سلول درمانی، ژن‌درمانی، ملاحظات اخلاقی، دستکاری‌های ژنتیکی، ارگانوئیدها و کاربردشان در مدل‌سازی بیماریها و تکوین، پرتوانی و بازبرنامه‌نویسی سلولی و نیز معرفی تکنولوژی‌های جدید مورد استفاده در تحقیقات سلولهای بنیادی است. 

لازم به ذکر است که هدف طلائی جشنواره امسال گرد هم آوری اندیشمندان جوان در حوزه‌های مختلف پزشکی، زیستی و مهندسی، برگزاری کارگاهها، نشست‌های علمی، شناسایی و معرفی صاحبان ایده‌های محصول محور به سرمایه گذاران  و نیزمعرفی شرکت‌های داخلی فعال در زمینه سلولهای بنیادی است.

مفتخرم از شما دانشمندان، محققان، سرمایه گذاران بخش سلامت، دانشجویان و تمامی علاقمندان این حوزه دعوت کنم تا با حضور خود در این کنگره به غنای علمی هر چه بیشتر آن بیافزایید.    

 

 

 

با احترام 

دکتر ناصر اقدمی،

دبیر علمی سومین جشنواره و کنگره بین‌المللی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی    

  

 

 

 

 پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top