معرفی سمپوزیوم

 

 

 بیماری پیوند علیه میزبان (GVHD)، عارضه‌ای است که به دنبال پیوند آلوژنیک سلول‌های بنیادی خونساز رخ داده و از میانکنش‌های ایمنی پیچیده بین سیستم ایمنی دهنده و گیرنده ناشی می‌شود. این عارضه از علل اصلی مرگ و میر پس از پیوند سلول‌های بنیادی خونساز بوده که در 40-60% از بیماران رخ می‌دهد. طی سال‌های گذشته در زمینه تشخیص و درجه‌بندی GVHD، بیومارکرهای مرتبط با این عارضه، درمان‌های جدید و ... پیشرفت‌های چشمگیری صورت گرفته است. هدف از اولین سمپوزیوم مشترک ایران و فرانسه در زمینه‌ی پیوند سلول‌های بنیادی خونساز با موضوع تازه‌ها در برخورد با بیماری پیوند علیه میزبان که همزمان با "سومین جشنواره ملی و کنگرۀ بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی" برگزار خواهد شد به اشتراک گذاشتن یافته‌های جدید در مورد بیماری پیوند علیه میزبان، روش‌های مختلف پیشگیری و رویکردهای درمانی جدید، بررسی روش‌های تشخیصی و پایش بیماران و همچنین ترویج تحقیق به منظور درک بیشتر از علل آن است. این رویداد به تمامی پزشکان، پرستاران، محققان و سایر افرادی که در زمینه پیوند سلول‌های بنیادی و عوارض مرتبط با آن مشغول هستند اختصاص داشته و امید است گروهی از محققان وهمکاران را گرد هم آورد که در جهت پیشبرد این حوزه فعالیت کرده و زمینه برای همکاری‌های آینده را فراهم آورد. پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top