محورهای فن بازار


توسعه و تجاری­ سازی فناوری در تمامی زمینه­ های علمی و تکنیکی و بدون توجه به اولویت های کشور، مقدور نیست و حتی می­تواند مانع از توسعه هدفمند فعالیت­ های یک حوزه خاص شود. لذا واحد توسعه فناوری و تجاری ­سازی ستاد توسعه علوم و فناوری­ های سلول های بنیادی به منظور تسهیل توسعه هدفمند طرح­های فناورانه، محورهای مهم و دارای اولویت را انتخاب نموده­است.  این محورها در 5 دسته اصلی تقسیم شده‌اند: 1- روش‌های نوین سلول‌درمانی 2- روش‌های نوین ایمنی سلول‌درمانی   3- روش‌های نوین مهندسی بافت 4- کیت‌های جداسازی و تشخیص 5- مواد و تجهیزات. طرح‌هایی که در فن­ بازار ارائه می­شوند، می­ بایست ذیل یکی از این محورها باشند و در جلسه " فن بازار ملی سلول­های بنیادی و پزشکی بازساختی" به صاحبان سرمایه، صندوق­ های حمایت­ کننده از فناوران و صندوق­ های سرمایه ­گذاری خطرپذیر ارائه گردند. محورهای سومین فن ­بازار ملی سلول­ های بنیادی و پزشکی بازساختی عبارتند از:

·      سرم ­های انسانی مخصوص تولید محصولات با درجه بالینی

·      فلاسک کشت سلول ­های چسبنده 

·      کیت­ های جداسازی سلولی 

·      غیرفعال سازی ویروس در فراورده­ های انسانی 

·      محیط های کشت سلولی 

·      ایزولاتورهای فراوری سلولی 

·       تولید آنتی بادی و Fab مارکرهای سلولی 

·      گرفت ­های پوستی سنتتیک و زخم پوش ­های بیولوژیک 

·      روش‌های نوین سلولی در درمان ناباروری 

·      تولید کیت ­های تشخیصی بر پایه مدل­ های ارگانوئید 

·       روش ­های نوین ایمنی درمانی 

·       گرفت­ های استخوانی 

·       دریچه و پچ ­های قلبی 

·       تولید فاکتور­های رشد سلولی 

·       بایوراکتورهای سلولی 

·       بایوپرینترهای سه بُعدی 

·      مدل­های خاص حیوانی 

·       آلوگرفت­ های سازگار برای درمان بیماری ­های چشم 

·        فلوسایتومتری

·        فتوفرزیسپیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top