معرفی

 

 فناوری های مرتبط با سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از مهم‌ترین فناوری‌های قرن 21 محسوب می‌شود که تحول شگرفی در تمامی جوانب زندگی بشر ایجاد خواهد کرد، به طوری‌که جامعه جهانی با توجه به بخش پر اهمیت سلامت در پی گسترش این فناوری در ابعاد مختلف آن است. جمهوری اسلامی ایران نیز همگام با کشورهای پیشروی جهان در این حوزه در جهت بهره برداری از قابلیت‌های علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در این مسیر گام نهاده و ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی بعنوان متولی این امر در کشور پیشگام فعالیت های نوین آن می باشد.

 

علاوه بر تلاش در ترویج این علم و فناوری های آن در سطح کل جامعه از قبیل دانش آموزان، دانشجویان، متخصصان و فناوران، لازم است جایگاه تک تک بازیگران عرصه این فناوری ها در کشور، از دانشگاه‌ها گرفته تا شرکت ها و سازمان‎های تجاری نیز معین گردد. برگزاری جشنواره های ملی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی می تواند علاوه بر توجه به این دو مهم، اهداف زیر را نیز دنبال کند:

 

• شناخت پتانسیل‌های علمی، تحقیقاتی و تولیدی

• تقویت همکاری بین مراکز تحقیقاتی، پژوهشکده ها و مراکز تولیدی و تجاری

• نفوذ فناوری های توسعه یافته سلول درمانی و پزشکی بازساختی از آزمایشگاه تا بالین 

• زمینه‌سازی برای حضور شرکت‌های داخلی فعال در بازارهای بین‌المللی

• تقدیر از برترین های فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

 

 با توجه به برگزاری سومین دوره از جشنواره و نمایشگاه آن، ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی در نظر دارد نمایشگاه و فن بازار را در تاریخ 7 تا 10 آذر ماه 1397 در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار نماید.

 

مخاطبین نمایشگاه

   تمامي استادان، محققان و دانشجويان مشغول به فعالیت در رشته هاي مرتبط با فناوري هاي سلول هاي بنيادي و پزشکي بازساختي و تمامی آزمايشگاه ها، بيمارستان ها و کلينيک هاي مرتبط با سلول هاي بنيادي و پزشکي بازساختي، صاحبان بنگاه هاي اقتصادي و سرمايه گذاران مايل به ورود به حوزه  High Tech سلول هاي بنيادي و پزشکي بازساختي و همچنین شرکت هاي دارويي فعال و علاقمند به ورود در حيطه سلول درماني و پزشکي بازساختي در صورت تمایل می توانند در نمایشگاه سومین جشنواره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی شرکت نمایند.پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top