اخبار


برگزاری رویداد «فن بازار» در سومین روز از جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های نوین سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، رویداد فن بازار با استقبال چشمگیری از فناوران و سرمایه گذاران و با حضور دکتر حمیدیه دبیر کل جشنواره، دکتر امیر خانی دبیر اجرایی جشنواره و دکتر مردپور مدیر بخش فن بازار در این جشنواره برگزار گردید.

در ابتدا دکتر امیرخانی با بیان اینکه تمامی محققان و فناوران می بایست فعالیت های خود را با تدبیر بازار محور پیش روند، اذعان داشت که رویداد فن بازار مهم ترین بخش این جشنواره است.

دکتر حمیدیه در ارائه مطلبی، هدف از برگزاری این رویداد را ایجاد ارتباط میان فناوران و سرمایه گذاران دانست. وی با بیان اینکه محققان و فناوران ایرانی پیشرو و طلایه دار در سطوح بین المللی هستند خاطر نشان کرد «سلامت و امنیت» دو رکن اصلی هر جامعه ای است و سلامت هر جامعه در گرو پیشرفت پزشکی بازساختی است.

در ادامه دکتر مردپور در ارائه گزارشی، به فعالیت هایی که از سه ماه گذشته در جهت برگزاری این رویداد انجام پذیرفته، پرداخت. وی افزود از 35 طرح ارسالی از سوی فناوران، 12 طرح طی دو مرحله داوری پذیرفته گشته است. مرد پور در ادامه به بررسی محصولات حوزه سلول درمانی و پزشکی باز ساختی در سال های اخیر پرداخت.

در روند این رویداد دکتر رحمانی رئیس هیأت مدیره Digikala Next و هیأت علمی دانشگاه تهران در سخنرانی ای با اشاره به رویکرد  «ما می توانیم» بیان داشت که موفقیت استارت آپ ها در گرو دید وسیع سرمایه گذاران است وی افزود دید سرمایه گذاران می بایست در سطح بین المللی بوده و بازار های داخلی و صادرات را در راستای یکدیگر بررسی کنند. همچنین دکتر وطن پور، مدیر کل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت نیز در سخنرانی خود به استانداردهای مورد نیاز در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی اشاره کرد.

در پایان این رویداد بزرگ، ارائه دهندگان هر یک از  12 طرح برگزیده در یک ارائه کوتاه به شرح و توضیح  محصول خود پرداخته و به صورت تفضیلی با سرمایه گذاران وارد مذاکره شدند.

شایان ذکر است، سومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، در تاریخ 3 لغایت 10 آذرماه 1397 توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درحال برگزاری است.

 

پیام رئیس

به نام خدا

توسعه علوم و فناوریهای راهبردی و تمرکز بر مرزهای دانش یکی از مهمترین سیاست های توصیه شده مقام معظم رهبری بوده و ضامن رشد و شکوفایی کشور می باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تمرکز بر این دست از علوم و فناوری ها، بستر مناسبی را برای ایجاد زیست‌بوم های مناسب کارآفرینی و نوآوری، اقتصاد دانش بنیان، تأمین نیازهای اساسی کشور و حضور موثر در بازارهای جهانی را فراهم آورد . 

ادامه مطلب...

پيام دبير کل

 

به نام خداوند هستی‌ بخش
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویدادی علمی و فناورانه است که با توکل به خدای متعال و با یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور خواهد بود.

ادامه مطلب...

 

 


بخشهای جشنواره


اخبار
برگزار کنندگان همایش


حامیان جشنواره


Scroll to Top